Koktajle w proszku — najlepszy sposób na skuteczne odchudzanie

Koktajle w proszku — najlepszy sposób na skuteczne odchudzanie

Kolejna dieta zakończona porażką? Ileż tak można, prawda? Jednak mamy dla Ciebie coś, co nareszcie pozwoli Ci skutecznie pozbyć się nadmiernej masy ciała. Właśnie teraz jest najlepszy moment w roku, żeby zacząć pracować nad formą na lato. Jak skutecznie się odchudzić? Zamiast zaczynać kolejna restrykcyjną dietę, spróbuj wprowadzić do swojej codziennej, żywieniowej rutyny odchudzające koktajle. Tak niewielka zmiana, a może przynieść naprawdę wiele korzyści. Przekonaj się dlaczego.

Moda na zdrowie czy zgrabne ciało? – nurt “body-positive”

Nie da się ukryć, że ludzie zwariowali na punkcie zdrowego odchudzania, świadomego odżywiania, dbania o siebie i swoje ciało. Coraz to nowsze diety i style odżywainia, mają na celu narzucać pewne nawyki. Jednak my znamy sposób na to, aby zamiast całkowicie zmienić swój sposób jedzenie, możesz jedynie lekko go zmodyfikować, z podobnymi rezultatami. Znasz odchudzające koktajle w proszku?

 

Wiele osób ma świadomość, że nadmierne kilogramy negatywnie wpływają na zdrowie, więc skutkuje to chęcią ich zrzucenia. Jednak prawda jest tak, że dużo się mówi, a niestety trochę mniej robi, w kierunku kształtowania faktycznych, zdrowych nawyków żywieniowych. Na szczęście, na ten moment osoby planujące pozbyć się zbędnych kilogramów, cały proces rozpoczynają solidną dawką wiedzy na temat podstaw dietetyki i zdrowego odżywiania. Coraz więcej mówi się o dobrej relacji z jedzeniem, o braku wstydu kiedy przesadzi się z wielkością porcji, ale także o tym, żeby nie popadać w skrajności i kontrolować to co ląduje na naszym talerzu. Nurt “body-positive” stał się niezwykle popularną filozofią. Jednak mimo to, często sposoby na schudnięcie wielu osób, są dalekie od zdrowej redukcji. A więc czym właściwie jest zdrowe odżywianie i czy można połączyć je z odchudzającymi koktajlami w proszku?

Czym jest zdrowe odżywianie?

Zdrowe odżywianie to uogólnienie i zebranie wielu zasad, łączących ze sobą spożywanie różnorodnych pokarmów, które dostarczają niezbędnych składników odżywczych potrzebnych do zachowania zdrowia, dobrego samopoczucia i energii. Do tych składników odżywczych należą przede wszystkim:

 • białko,
 • węglowodany,
 • tłuszcz,
 • woda,
 • witaminy i minerały.

 

Nie da się ukryć, że odżywiania dotyczy każdego i ma niezwykle istotny wpływ na ogólny stan zdrowia, poziom energii i samopoczucie człowieka. Zdrowe odżywianie, w połączeniu z aktywnością fizyczną i utrzymaniem zdrowej wag jest doskonałym sposobem, aby pomóc organizmowi zachować siłę i zdrowie na długie lata. Należy mieć świadomość, że wszystko, co spożywamy, może mieć znaczący wpływ na całe nasze życie. Dlatego bardzo istotne jest świadome podejście do komponowania codziennej diety. Istnieje sposób, żeby łatwo wzbogacić swój jadłospis o porcję niezbędnych składników odżywczych, nie obawiać się przy tym o nadwyżkę kaloryczną. W świadomym odżywianiu kluczowy jest bilans wszystkich składników. Aby schudnąć, wprowadź do diety odchudzający koktajl w proszku, który pomoże Ci utrzymać dzienny bilans energetyczny na deficycie, bez obawy o jakiekolwiek niedobory pokarmowe.

Jak zacząć odchudzanie z koktajlami w proszku?

To bardzo proste, jednak należy zacząć od podstaw. Aby widzieć najlepsze efekty stosowania odchudzających koktajli, musisz skupić się na tym, aby Twoja codzienna dieta była różnorodna w bogate odżywczo produkty. Oto kilka prostych porad, które pozwolą Ci stworzyć doskonały fundament do zdrowego i świadomego odchudzania:

 • Do komponowania posiłków wykorzystuje duże ilości warzyw i owoców. To one powinny być podstawą każdego przygotowywanego przez Ciebie dania. Czasami ciężko jest w ciągu dnia spożyć tych 5 zalecanych porcji warzyw i owoców. Koktajle w proszku z pewnością pomogą Ci wprowadzić więcej witamin i minerałów do codziennej diety.
 • Pamiętaj o białku. Wybieraj to pochodzenia roślinnego — znajdziesz je w nasionach strączkowych, w tofu czy w orzechach. Jeżeli decydujesz się na białko pochodzenia zwierzęcego, które również jest wartościowym składnikiem każdej diety, staraj się wybierać chude mięso, takie jak drób, produkty mleczne, jaja oraz ryby i owoce morza.
 • Wybiera pełnoziarniste produkty zbożowe. Są one doskonałym źródłem węglowodanów złożonych, które w znakomity sposób pozwolą Ci kontrolować apetyt i unikać podjadania. Chociaż chcemy podkreślić, że koktajle odchudzające w proszku są świetną przekąską, która pomoże Ci zaspokoić Twoje zachcianki między posiłkami. Jednak o tym za chwilę.
 • Nie zapominaj o tłuszczu. Wbrew powszechnemu myśleniu, tłuszcz nie jest wrogiem odchudzania, a wręcz może być jego sprzymierzeńcem. O ile świadomie podjedziemy do wielkości jego porcji. Staraj się dodawać do każdego posiłku nie więcej niż 1 łyżkę oleju roślinnego. Pamiętaj, że tłuszcze zwierzęce, takie jak masło i smalec, czy też te obecne w mięsie i tłustym nabiale, są bogate w niekorzystne dla zdrowia nasycone kwasy tłuszczowe. Dlatego właśnie należy skupiać się na roślinnych tłuszczach, takich jak oliwa z oliwek, olej rzepakowy i olej lniany, ale także na produktach obfitujących w zdrowe tłuszcze, takich jak awokado, orzechy, pestki i tłuste ryby morskie.
 • Staraj się zachować deficyt kaloryczny, ale nie trzymaj balans. Nie ograniczaj się, ale pamiętaj, że niezdrowe wybory mogą oddalić Cię od osiągnięcia wymarzonej wagi. Kiedy złapie Cię ochota na słodkie, zamiast tabliczki czekolady, wybierz odchudzający koktajl w proszku. Jest to zdecydowanie lepszy wybór, a zaspokoi Twoją potrzebę przekąszenia czegoś słodkiego w taki sam sposób, jak nie lepiej.
 • Pij wodę, ale nie tylko. Pamiętaj, że wszystko, co ma wodę, nawadnia Twój organizm w ten sam sposób. Co więcej, z pewnością nie da się ukryć, że odchudzający koktajl, jest znacznie smaczniejszy niż szklanka wody.
 • Włącz aktywność fizyczną do codziennej rutyny. Według zaleceń w ciągu tygodnia należy przeznaczyć minimum 150 minut na dodatkową aktywność fizyczną, niewynikające z trybu życia. Wybierz się na spacer, przejażdżkę rowerową, albo na basen. Możliwości jest niezliczona ilość. Pamiętaj, że tylko wtedy uda Ci się zachować pełne zdrowie przez długie lata.

 

Kto może stosować odchudzające koktajle?

Produkt ten został stworzony przede wszystkim z myślą o osobach będących na redukcji. Formuła koktajlu jest skomponowana w taki sposób, aby wspomóc skuteczne odchudzanie. Jednak koktajle odchudzające w proszku sprawdzą się również osobą z prawidłową masą ciała, które pragną wzbogacić swoją dietę o dodatkowe składniki odżywcze i uczynić ja bardziej wartościową. Wprowadzając koktajle do codziennej diety, można dostarczy porcję witamin i minerałów, które mają znaczny wpływ na zdrowie.

 

Jak stosować odchudzający koktajl w proszku?

Możesz to zrobić na dwa sposoby:

 1. Wybierz posiłek w ciągu dnia, który zastąpisz odżywczym koktajlem w proszku. Może być to śniadanie, kolacja lub w razie potrzeby oba te posiłki. Dzięki temu zredukujesz ilość przyjmowanych kalorii w ciągu dnia, co w łatwy sposób pozwoli Ci osiągnąć deficyt kaloryczny i rozpocząć redukcję.
 2. Dodaj koktajle odchudzające do codziennej diety. Wprowadź koktajl w proszku w formie przekąski, podwieczorku lub posiłku przed- lub po- treningowego. W ten sposób uda ci się wzbogacić swoją dietę dodatkowe składniki odżywcze, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania całego organizmu, ale także do skutecznej redukcji nadmiernej masy ciała i zwiększenie efektywności treningów.

Czym właściwie są koktajle odchudzające? Gdzie tkwi sekret?

Napoje zastępujące posiłek składają się z proszku zawierającego białko, węglowodany, tłuszcze i inne składniki odżywcze, które zazwyczaj znajdują się w zbilansowanych posiłkach. Zaspokój swoje dzienne zapotrzebowanie na składniki odżywcze koktajlem odchudzającym w proszku, dostarczając sobie niezbędnych składników, a przy tym minimalną ilość kalorii. Dzięki zamiennikowi posiłku otrzymujesz wszystkie składniki odżywcze, które możesz znaleźć w żywności. Pamiętaj, aby schudnąć, trzeba jeść – ale świadomie! Włączenie koktajli odchudzających do diety z pewnością pomoże Ci kontrolować Twój jadłospis i przyspieszy tempo odchudzania.

Zalety koktajli odchudzających w proszku

Istnieje wiele powodów, przez które możesz pominąć zwykły posiłek na rzecz koktajlu. Koktajle są szybkie, wygodne, poręczne i niskokaloryczne, co oznacza, że mogą pomóc Ci w utracie lub utrzymaniu wagi. Zobacz, dlaczego warto wprowadzić do swojej żywieniowej rutyny koktajle odchudzające.

 

Pełne składników odżywczych

Koktajl zastępujący posiłek to jeden ze sposobów, aby mieć pewność, że w przypadku braku czasu na przygotowanie zdrowego i zbilansowanego posiłku, wybierzesz najlepszą z możliwych opcji. Łatwo zatrzymać się w restauracji typu fast-food, gdzie wiele opcji nie jest zdrowych. Poza tym prawdopodobnie wydasz więcej na burgera niż na koktajl odchudzający zastępujący posiłek.

 

Niskokaloryczne

Odchudzający koktajl zastępujący posiłek jest dobrym dodatkiem do diety, jeśli kontrolujesz swoją wagę lub próbujesz schudnąć. Proszek jest skomponowany w taki sposób, aby zmaksymalizować wchłanianie wszystkich zawartych w nim składników odżywczych. Dodatkowo obecność białka sprawi, że koktajl jako posiłek na długo pozostaje w żołądku, przez co syci nawet na kilka godzin. Dzięki temu unikniesz podjadania i łatwiej będzie Ci kontrolować ilość przyjmowanych kalorii w ciągu dnia.

Bogate w błonnik

Oprócz białka, które pomaga poczuć się pełnym, koktajle zastępujące posiłki są często bogate w błonnik. Jest to niezwykle istotny składnik w całym procesie odchudzania. Błonnik zapewnia uczucie sytości, poprawia pracę jelit, przyspiesza metabolizm i reguluje pracę mikrobiomu. Wszystko to ma kluczowe znaczenie podczas redukcji. Spożycie koktajlu jest doskonałym sposobem na dostarczenie znaczących ilości błonnika. To właśnie dzięki niemu koktajle w proszku mają potwierdzone działanie odchudzające. Pobudź pracę swoich jelit między zwykłymi posiłkami i zobacz różnicę w tempie redukcji nadmiernej tkanki tłuszczowej.

Niesamowita oszczędność czasu

Odchudzające koktajle w proszku to rozwiązanie dla osób, które chcą jeść pożywne posiłki w szybkim tempie. Jak to się mówi, czas to pieniądz. Większość osób zapytanych, dlaczego zrezygnowały z odchudzającej diety, odpowiada, że problemem nie jest sposób odżywiania, a ilość czas, jaką należy poświęcić na przygotowanie każdego zdrowego posiłku. Spędzenie czasu w kuchni na przyrządzenie jedynie kolacji czy obiad, nie jest problemem. Jednak przygotowanie całodniowego dietetycznego menu, może stanowić problem. Dlatego właśnie koktajl w proszku jest najlepszym rozwiązaniem, które pomoże Ci zminimalizować czas spędzony w kuchni.

Wygoda

Zamiast pojemników z jedzenie, serwetek i sztućców, potrzebujesz jedynie butelki, bidony czy ulubionego shakera. Koktajle odchudzające w proszku są szybkie w przygotowaniu, nie wymagają wykorzystania dużej ilości naczyń i pozwalają na wygodne przygotowania wartościowego posiłku. Nie wymaga to doświadczenia kulinarnego, nie trzeba stosować się do żadnego przepisu ani skomplikowanego planowania składników odżywczych. Wystarczy odmierzyć porcję, dodać wody i wstrząsnąć!

Koktajle odchudzające — czy warto?

Odpowiedź jest jednak. Oczywiście, że tak. Szybkość, wygoda i pełna wartości odżywczych. Nie ma niczego, co bardziej i lepiej wesprze Twoją walkę z nadmierną masą ciała. Sposób i przekonaj się na własnej skórze, o co tyle hałasu. Pamiętaj, że moda nie bierze się znikąd, a nie da się ukryć, że koktajle w proszku są obecnie niezwykle popularny sposobem na odchudzanie.

Idealna dieta z koktajlami w proszku można zamówić na stronie: Dieta Shake

Koktajle w proszku — najlepszy sposób na skuteczne odchudzanie
Koktajle w proszku — najlepszy sposób na skuteczne odchudzanie

Tags:

Zamienniki posiłku - pełnowartościowe jedzenie
Logo
Compare items
 • Total (0)
Compare
0
Shopping cart